آفتابگردان و خواص مشابه چای

آفتابگردان و خواص مشابه چای


آفتابگردان همان آذریون است که اندام‌های مورد استفاده آن برگ و دانه‌اش است. دارای کلروفیل و ویتامین‌های B2, B1, D, A و B3 یا نیاسین و ویتامین C و مواد معدنی همچون کلسیم، منیزیم و پروتئین است. برگ‌های آفتابگردان از بذر کاشته شده هفت روزه به دست می‌آیند.
دکتر چهرازی می‌گوید: (آب ریشه آن دندان را ساکت می‌کند و ریشه‌اش مقوی قلب است) آفتابگردان از نظر مواد غذایی بسیار غنی است. ریشه آن دارای هورمون جنسی است که اگر ضماد آن را بر کمر ببندد ایجاد تحریک می‌نماید.
عصاره این گیاه همانند گیاه چای کیسه صفرا، گردش خون، قلب و کبد را تقویت می‌کند. مگس و پشه بر روی گل آن را نمی‌نشینند و دود آن حشرات و موش و قورباغه را فراری می‌دهد. آفتابگردان به دلیل داشتن کلسیم خاصیت نرم کنندگی و پاک کنندگی دستگاه گوارش را دارد. همچنین حمول این گیاه عادت ماهانه بانوان را باز و باعث سقط جنین است و زایمان را آسان می‌کند.
آفتابگردان برای درمان ورم و درد مفاصل، سرطان، سیاتیک، اختلال در گردش خون، نقرس، اختلالات ریوی، خنازیر، مشکلات پوستی، باز کننده دماغ، آسم، اختلالات کبدی و کاهش وزن به کار می‌رود.

 

از دیگر مقالات ما بازدید نمایید :

 

پکیج لاغری ۵۰۴۰چای لاغری تیماچای سبز لاغریقیمت چای لاغری تیماچای سبز دم کردنی ۵۰۴۰چای سبز کیسه ایچای کرفس ۵۰۴۰چای لاغری ۵۰۴۰فواید چای سبز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *